Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

CIA Bağlantılı Site Pentagon’un Taliban Açıklamasını Yalanladı

Demokrasiyi Savunma Kurumu tarafından desteklenen bağlantılı bir haber-analiz sitesi Pentagon’un hakkında yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Site, Birleşik Devletleri Hükumet Yetkililerinin ’daki durumun ‘cahili’ olduğunu ifade ederek ‘düşman’ Taliban’ın tam anlamıyla kendini gösterdiğini yazdı.

ABD Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanının Taliban’ı da örnek gösteren haber-analiz sitesi durumu ‘ahmaklık’ olarak yorumladı ve Deniz Kuvvetleri Komutanı General Robert Neller’in ‘asıl biz mücahidiz’ şeklindeki dalga geçti.

Pentagon Baş Sözcüsü Dana W White’ın basın konferansında yaptığı açıklamanın tüm bu absürtlüklerin üzerine çıktığını kaydeden siteSözcü White’ın ‘Taliban umutsuz bir şekilde yer kaybediyor’ açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Afganistan’ın Yeniden İnşası Genel Müfettişliği SIGAR raporunu kanıt gösteren CIA bağlantılı site, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketinin yeni bölgeler ele geçirdiğini vurguladı.

Site Pentagon Sözcüsünün ‘Afganistan’da her şey olması gibi devam ediyor’ ifadelerine itiraz ederek ülkede durumun Taliban lehine geliştiğini yazdı.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Nikaragua’da Anlaşmaya Rağmen Çatışmalar Devam Ediyor

Nikaragua’da hükümet ve muhalif gruplar arasında şiddet olaylarını sona erdirme konusunda anlaşma sağlanmasına rağmen sular …

ABD İsrail İçin BM İnsan Hakları Konseyi’nden Çıkıyor

Birleşmiş Milletler çevrelerinden edinilen bilgilere göre ABD, BM İnsan Hakları Konseyi’nden çıkacağını açıklayacak. ABD Dışişleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir