Salı, 14 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

CHP’li muhalifler ‘pes etmiyor’

Olağanüstü kurultay amacına ulaşamayan 'li ’da bir araya geldi.

CHP yönetiminin "kurultay yok" açıklaması karşısında muhalifler geri adım atmıyor. Muhalifler, yeni yol haritasını belirlemek üzere Ankara'da bir araya geldi. Toplantıya Muharrem İnce de katıldı.

Toplantı öncesi konuşan Muharrem İnce, “Toplumda tabanda örgüttte bir değişim talebi var umutların tazelenmesi talebi var. Arkadaşlarımız değişim için uğraşıyorlar. Kamuoyunun sokağın sesini parti yöneticileri duyurmak istiyorlar” dedi.

Parti tüzüğünü değiştirmek için 248 imza gerekiyor

Muhaliflerin hedefi, parti tüzüğünü değiştirmek için gerekli 248 imzayı toplamak. Yeterli sayıya ulaşılması halinde CHP'de önümüzdeki günlerde Tüzük Kurultayı gerçekleşecek.

Muhalifler tüzükte yapılacak değişiklikler ile Genel Başkan'ın milletvekili adaylığındaki kontenjan hakkının yüzde 5'in altına çekilmesini istiyor. Ayrıca partide önseçim yapılması, CHP'li belediyelerin olduğu çevrelerde ise üye bazında ön seçim yapılması muhaliflerin talepleri arasında yer alıyor.

Muhalifler ayrıca seçimli kurultayın toplanması için gereken salt çoğunluk şartının 249'a çekilmesi, blok liste uygulamasına da son verilmesini istiyor.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Netanyahu ile Sisi’den Gazze planı

İsrail Başbakanı Netanyahu ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi arasında başkent Kahire'deki gizli görüşmenin 22 Mayıs'ta …

Eş-Şebab istihbarat yetkilisine suikast düzenledi

Eş-Şebab Somali'nin başkenti Mogadişu'nun kuzey bölgesinde federal hükümet istihbarat yetkilisini hedef alan saldırı düzenledi. Kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.