Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Çavuşoğlu’ndan F-35 açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'nin F-35'in ortağı olduğunu, bunun bir tarafın vazgeçebileceği bir süreç olmadığını söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, Sırbistan'ın Fahri Konsolosluğu'nun resmi açılışını gerçekleştirdikten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Münbiç’teki süreci anlatan Çavuşoğlu, “Bugüne kadar ayrı ayrı devriyeler gezildi bu süreçte de eğitim çalışmaları yapıldı, ne için, birlikte devreye gezilmesi ve daha sonra 'nin çekilmesi ve Münbiç’in güvenliği konusunda ortak tedbirlerin alınması. Bunlar yapılırken de yerel halkın hem Münbiç'in güvenliğini tesis edecek kişilerin yerel halktan belirlenmesi hem de bu bölgeyi yönetecek kişilerin belirlenmesi konusunda birlikte çalışılması.” dedi.

Şu ana kadar birkaç günlük takvimde gecikme olsa da sürecin aksamadan ilerlediğini belirten Çavuşoğlu, Münbiç’te ortak devriye dönemine geçildiğini söyledi.

“Bir tarafın vazgeçebileceği bir süreç değil”

F-35 konusuna da değinen Çavuşoğlu şunları söyledi:

“F-35 konusunda biliyorsunuz yönetim kongreye bir 90 gün içinde rapor yazacak. Bu süreçte tabii ki hiçbir teslimi olmayacak, zaten ilk uçaklar teslim edildi. Bu fiiliyatta herhangi bir kısıtlama getirmiyor ama bunların kendi iç prosedürü. Diğer konularda yine F-35 konusunda da zaten biz bunun bir ortağıyız. Yani ben istedim olmadı veya Türkiye çıksın gibi bir tarafın vazgeçebileceği bir süreç değildir.”

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Enis Berberoğlu’na tahliye kararı

Yargıtay Enis Berberoğlu'na, MİT tırları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle verilen 5 yıl 10 ay …

Avrupa Birliği’nden Han el-Ahmer’e destek

Avrupa Parlamentosu'ndan bir delegasyon, İsrail'in yıkım tehdidi altında olan Han el-Ahmer Köyü'nü ziyaret ederek, 'yıkım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.