Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

“BMGK, İsrail-Filistin Sorunu İçin Yeterince Çaba Göstermiyor”

Güvenlik Konseyi (BMGK) Başkanı Olof Skoog, ’de savaşın eşiğine gelindiğini belirterek, “Neredeyse günlük yaşanan gerginlikler çok hızlı bir şekilde tırmanabilir ve BMGK yeterince çaba göstermiyor.” dedi.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 09:40A+A-

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) temmuz ayı dönem başkanlığı sona eren İsveç’in Birleşmiş Milletler () Daimi Temsilcisi Olof Skoog, düzenlediği basın toplantısında, İsrail- meselesinin büyük ölçüde yıkıcı olduğunu ve özellikle Gazze’de Filistinlileri son derece olumsuz etkilediğini söyledi.

AA’da yer alan habere gör İsrail-Filistin meselesinin bölgeyi de olumsuz etkilediğine dikkat çeken Skoog, “Sorunun çözümüne öncelik verilmeli ama verildi mi? Korkarım hayır.” dedi.

’nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü için sunacağı “barış planına” ilişkin ise Skoog, “Herkes barış planını bekliyor ama kimse detaylarını bilmiyor ve plan zaten kuşkuyla da karşılandı.” değerlendirmesinde bulundu.

Skoog, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini ’e taşımasını ve İsrail meclisi tarafından kabul edilen tartışmalı Ulus Devlet” yasasını da eleştirerek, bu olaylarla “barış sürecinden” uzaklaşıldığını vurguladı.

İsrail ile Filistin arasında artan tehlikeli gerginliğe ilişkin uyarılarda da bulunan Skoog, “Gazze’de savaşın eşiğine gelindi. Neredeyse günlük yaşanan gerginlikler çok hızlı bir şekilde tırmanabilir ve BMGK yeterince çaba göstermiyor.” diye konuştu.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.