Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

BEYAZ SARAY Danışmanı: FİLİSTİN Devlet Değil!

Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısına katılan Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, yönetiminin eskiden de olduğu gibi devletini tanımadıklarını belirtti.

Filistin’i ‘sözde devlet’ diye niteleyen Bolton, ‘böyle bir retoriğin Filistin-İsrail sorununun çözümüne katkıda bulunup bulunmadığı’ sorusunaysa, “Bu retorik doğru. O (Filistin) bir devlet değil” cevabını verdi.

“ABD Başkanı ’ın söylediği üzere o (Filistin) devlet olabilir. Ancak bunun için İsrail ve diğer devletlerle diplomatik görüşmeler gerekli” diyen Bolton, ABD yönetiminin bu tutumunu Filistin Devleti’nin ilan edildiği 1988’den bu yana sürdürdüğünü kaydetti.

Böyle bir retoriği kullanmanın ABD’nin İsrail ve Filistin devletlerinin barış içinde bir arada yaşamalarını sağlama yoluyla ’daki sorunun çözümüne yönelik isteğine aykırı olmadığını ileri süren Bolton, “Şu anda (Filistin) bir devlet değil. O, uluslararası hukuka uygun olarak kabul edilmiş devlet olma sınavını geçmiyor, çizilmiş olan sınırları kontrol etmiyor, hükümetin normal işlevlerini yerine getirmiyor. Devlet olmamasının birçok nedeni bulunuyor” diye konuştu.

Bilindiği gibi rejiminin en büyük hamisi 14 Mayıs tarihinde Telaviv’deki büyük elçiliğini ’e intikal etmişti.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

MEŞAL: Filistin’in ÖZGÜRLÜĞÜ İçin Bir Plan Var!

Hamas Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, Hamas’ın Filistin’in özgürlüğü için taktiksel ve stratejik bir …

GAZZE’deki GECE Eylemlerinde 4 Filistinli Yaralandı

Filistinli gençlerin işgal güçlerini huzursuz etmek, psikolojilerini ve morallerini bozmak için Gazze’nin doğu ve kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.