Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Batı Şeria’da Üç Yerleşimci Yahudi Vuruldu

İsrail işgali altındaki ’da üç İsraillinin vurulduğu bildirildi. yerleşimcilerden olduğu kaydedilen İsraillilerden ikisinin durumu ağır.

Emniyet Müdürlüğü Sözcülüğünden yapılan açıklamada İsrail Polisinin yerleşimcilerin bölgesinde yre alan endüstri bölgesinde saldırı düzenleyenlrei aradığı bildirildi.

Uluslararası Haber Ajansı Reuters, bir tanığın İsrail Emniyet Güçlerinin olay yerine çok yakın olduğu yönündeki ifadelerini aktardı.

1947 işgaliyle bölgede yaşayan Filistinliler evlerinden zorla çıkarılarak Ürdün ve diğer komşu ülkelere tehcir edilirken boşalan alanlara Yahudi yerleşimciler yerleştirildi.

Filistinliler 30 Mart’tan bu yana her Cuma günü evlerini terk edenlerin geri dönmesi için gösteriler düzenliyor. İsrail askerlerinin gelişigüzel ateş açtığı gösterilerde şu ana kadar yaklaşık 200 Filistinli hayatını kaybederken binlercesi de yaralandı.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD, IŞİD Yerine Yanlışlıkla YPG’yi Bombaladı

ABD liderliğindeki koalisyon Çarşamba günü doğu Suriye’deki terör örgütü YPG’yi yanlışlıkla bombaladı. RIA Haber Ajansı’nın …

‘Eski IŞİD Üyeleri, Haşdi Şabi Birliklerine Katıldı’

Amerika Birleşik Devletleri ABD’nin saygın yayın organlarından Foreign Policy, Irak’taki bazı eski IŞİD üyelerinin Haşdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.