Cumartesi, 26 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

Batı Rakkalılar Kürt Milislerin Topraklarından Çıkmasını İstiyor

Fars haber ajansının bildirdiğine göre, ’nin Batı bölgesinde bulunan El-Jarniyeh köyünde yaşayanlar, bölgeyi kontrol eden Kürt milisleri tarafından istihdam edilen zorla askere alım ve acımasız yönetimi etmek için sokaklara çıktılar.

Protestocular, Kürt güçlerinin bölgeden çıkmaları yönünde çağrıda bulundular.

Yerel kaynaklar, Rakka’daki sivillerin daha önce bölgedeki askeri varlığına karşı protesto gösterisi düzenledikten sonra Kürt militanların saldırısına uğradıklarını ve en az yedi protestocunun tutuklandığını söylüyor.

Ayrıca, Rakka’da bir dizi Kürt yetkilisi ve askeri komutanın öldürüldüğü bildirilirken, bir Kürt militanı Haseke vilayetinde faili meçhul saldırıda öldü.

Daha önce ’in başkenti olan Rakka şehri, ABD liderliğindeki koalisyonun yürüttüğü ağır bir hava bombardımanının ardından, Ekim 2017’de terör örgütü ’nin eline geçti.

raporlarına göre, Rakka’nın ele geçirilmesi için yapılan saldırılar sayısız sivil zayiatla sonuçlandı.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

IŞİD, ÖSO Savaşı Sürerken Rejim Saldırı Hazırlıklarını Tamamladı

Suriye Rejim Ordusu hazırlıklarına devam ederken, IŞİD Deraa’nın güneybatı kırsalında Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) savaş …

Esed Propagandası İçin Haber Yaparken Evinin Yağmalanışına Tanıklık Etti

Kudüs Gücüne bağlı bir savaş muhabiri, Yermuk Kampının Sünni direnişçilerden ‘özgürleştirildiğini’ haber yapmak için bölgeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir