Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Bahçeli’nin Af Israrı Sürüyor

​​​​​​​’nin gündemine af konusun getiren lideri hükümet kanadından karşılık bulmamasına rağmen talebinde ısrar etti. erken seçimden sonra af ısrarını yine Beka(!)yla süsledi.

MHP Genel Başkanı, geçen hafta “Cezaevlerinde özgürlük düşü kuran kader kurbanı mağdurlar lehine tez elden düzenleme yapılmalı. Hadi buyrun…” diyerek çağrısında bulunmuştu. Ancak Bahçeli’nin sözlerinin ardından Bekir Bozdağ, hükümetin gündeminde af konusunun bulunmadığını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım da “Hükümet olarak bizim gündemimizde asla ve asla teröristlere af söz konusu değil” dedi. Cumhurbaşkanı da “Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi, kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle, böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” ifadesini kullandı.

Ancak üç ağızdan gelen açıklamalara rağmen MHP lideri, konuyu yine gündeme taşıdı. Tartışma yaratan açıklamalarda bulunan Bahçeli “Cezaevlerindekilerin belli bir oranı ve FETÖ’den. Kalanları adi suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, ’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun” diye konuştu.

Kaynak: Karar

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Riyad’daki Yatırım Konferansından Çekilenlerin Sayısı Artıyor

Suudi Arabistan'ın geçen yıl büyük umutlarla başlattığı FII konferansına katılmaktan vazgeçenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. …

Hastalıklı Medyayı Eleştirmek: Tadı Zaten Kaçmıştı, Artık Anlamsız

Alper Görmüş’ün Bahsettiği ‘gazeteciler,’ her manevralarından sonra kendilerine yöneltilen tepkilerden hastalıklı bir haz alıyor, keyifleniyorlar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.