Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Bahçeli’den Beyin Yakan Sorular!

‘100 bin imzada FETÖ izi’ aranması gerektiğine dair çarpıcı uyarısıyla gündem belirleyen , derin anlamlar içeren soru ve analizleriyle siyasetine level atlatacak gibi görünüyor!

HAKSÖZ-HABER

Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde Meral Akşener için verilen imzalarla ilgili çok dikkat çeken bir uyarıda bulunmuş imza veren seçmenlerle ilgili FETÖ soruşturması yapılması gerektiğine dair kanaatini paylaşmıştı. Siyaset zeminini kitlesel düzeyde izleme, fişleme, kontrol altına alma mantığını yansıtan bu ilginç önerisiyle seçimler ve seçmenler konusuna ne kadar ‘devlet sorumluluğu’ ile baktığını ispatlamış olan Bahçeli sorularını sürdürmüş.

MHP Genel Merkezinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Devlet Bahçeli öyle analizler yapmış ve bu derin analizlerini öyle sorularla taçlandırmış ki, açıkçası insanın nutku tutuluyor! Örneğin Bahçeli’nin konuşmasında yer alan şu ifadenin derinliği gibi: "Açığa alınan toplam 115.000'e yakın mağdur kitle de dikkate alındığında bunlar kime ve nasıl kanalize ediliyor?"

Bakın büyük Türk devlet ve siyaset adamı Devlet Bahçeli üst aklın derin planlarla ele geçirmeye çalıştığı siyaset zeminini sinsi sızmalardan arındırmak için nasıl kafa patlatmış ve uyarılarını sıralamış:

“2015, 7 Haziran seçimlerinde bağımsız milletvekili adayları 488.226 oy almışlardı. Bu yüzde 1.08’e tekabül ediyor. 1 Kasım’da da bağımsız milletvekili adayları 51.038 oy aldı. Şu anda içeride bulunan veya kaçaklar arasında yer alan FETÖ’cülerden bazılarını dikkate alalım. Hakan Şükür FETÖ’cü eski futbolcu 48.793 oy almıştı, Yakup Saygılı eski İstanbul Suçlarla Mücadele Müdürü 33.057 oy aldı. Ali Fuat Yılmazer eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü 56.697 oy almıştı. Eski İstanbul Şube Müdürü Yurt Atayün 41.762 oy aldı. Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç 39.881 oy aldı.

Sadece İstanbul, İzmir ve ’daki bağımsız adaylara 249.067 oy verildi. Bu oylar şimdi kimlere imza olarak gitti? ’nin açık ve yoğun desteği, görevden alınan, kamudan ihraç edilen, açığa alınan toplam 115.000'e yakın mağdur kitle de dikkate alındığında bunlar kime ve nasıl kanalize ediliyor? FETÖ’nün seçmen ayağını diri tutmak ve belirlenmiş adaylara yönlendirmek amacıyla hangi çalışmalar, hangi sinsi faaliyetler yapılıyor? FETÖ ile mücadeleyi savsaklamak, sulandırmak, söndürmek amacıyla gizli bir faaliyet olduğuyla ilgili biz milletimizi uyarıyoruz. FETÖ’nün seçmen desteği var mıdır? Varsa ne kadar olacak? Terörle mücadeleyi zaafa uğratmak maksadıyla 15 Temmuz’un rövanşını sözde kanallarından engellemek niyetiyle bir tezgâh mı söz konusudur?”

Ne kadar can alıcı sorular değil mi? Bunları cevaplamak bir yana akledip sorabilmek bizatihi büyük bir yetenek, bilgi ve birikim ister! Bu da ancak toplama, çıkarma, bölme ve çarpma konularında uzman olduğunu ispatlamış, siyasi dehasıyla Türkiye siyasetine derinlik katmış bir isme, büyük devlet adamı Devlet Bahçeli’ye yakışırdı zaten!

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.