Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Avusturya’da Camileri Kapatan Kurz Soluğu İsrail’de Aldı

’da 7 camiyi kapatarak başta olmak üzere tüm ’nin tepkisini çeken Başbakanı Kurz, ’e giderek Yahudilerin ağlama Müslümanların ise Burak Duvarı dediği yeri ziyaret etti.

Türklerin yoğunlukla yaşadığı Avusturya'da camileri kapatıp imamları sınır dışı etme kararı alan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Kudüs’te Yahudilerin ağlama, Müslümanların ise Burak Duvarı dediği yerde objektiflere poz verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sert bir şekilde tepki gösterdiği karardan sonra Sebastian Kurz İsrail'i ziyaret etti. Kurz'un ilk durağı Kudüs'teki Burak (Ağlama) Duvarı oldu.

Burada objektiflere poz veren Kurz, İsrail Başbakanı Binyamin ile de ikili görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye'ye ve Müslümanlara yönelik faşist kararlar alan ve bu kararları uygulamaya sokan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, son olarak 7 hakkında kapatma ve 11 Türk imamı sınır dışı etme kararı almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya’nın 7 camiyi kapatma kararına ilişkin “Ondan korkuyorum, bir Haçlı- savaşına doğru, bu Avusturya Başbakanının attığı adımlar, dünyayı buraya doğru götürüyor” demişti.

İsrail politikasına hizmet eden yöneticilerin genellikle Kudüs’teki Burak (Ağlama) Duvarı’nı ziyaret ettiği biliniyor.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Mültecileri Reddeden AB Ülkelerine Yaptırım Uygulansın”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, mültecileri reddeden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ekonomik yaptırım uygulanması gerektiğini …

Ramallah’ta Gazze’ye Destek Yürüyüşü

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Filistin yönetiminin Gazze’ye uyguladığı yaptırımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir