Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Astana’nın Barış Güvercini Muhammed Alluş, İstifa Etti


anlaşmalarında ön plana çıkan, Doğu 'da koca bir mühimmatını Rejimine teslim ettiren Muhammed Alluş istifa etti.

Astana görüşmelerinde, Muhalifleri temsil eden ve her gittiğinde çuval dolusu vaatlerle gelen Ceyşul İslam grubunun lideri Muhammed Alluş, 'nın düşmesiyle beraber istifa etti.
Özellikle İdlib bölgesindeki yer alan Muhalif gruplara karşı sürekli ithamlarda bulunan, Doğu guta'da devasa bir ordu cephaneliğine sahip Ceyşul İslam, Doğu guta'yı geçtiğimiz ay Esed Rejimine teslim etmiş ve bölgede neredeyse bir ülke büyüklüğündeki sistemleri, tankları'da beraberinde sağlam bir şekilde geriye bırakmıştı.
Muhammed Alluş, İslam Ordusu'nun kurucuları arasında yer alıyordu. Alluş, Doğu guta'nın düşmesinin akabinde istifasına gerekçe olarak "yeni insanlara yer açmayı" gösterdi.
FARS'ın haberine göre Alluş, Ceyşul İslam grubundan 47 milyon dolar aldığı ve bu paralarla "'de ve 'da iş yapmak" gayesinde olduğu iddia edildi.
İlgili haber;
SURİYE'DE TEMİZ İLE MURDAR BİRBİRİNDEN AYRILDI Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Almanya Suudi Arabistan’a silah satışını onayladı

Alman hükümeti aralarında Suudi Arabistan’ın da olduğu Ortadoğu ve Körfez ülkelerine Alman şirketlerin silah ihracatını …

ABD ‘Terörizm 2017’ raporundan YPG’yi çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan Terörizm 2017 Ülkeler Raporu'nun Türkiye bölümünde 'FETÖ'den bahsedilirken, geçen yıl raporda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.