Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Astana’nın Barış Güvercini Muhammed Alluş, İstifa Etti


Astana anlaşmalarında ön plana çıkan, 'da koca bir mühimmatını Esed Rejimine teslim ettiren Muhammed Alluş istifa etti.

Astana görüşmelerinde, Muhalifleri temsil eden ve her gittiğinde çuval dolusu vaatlerle gelen Ceyşul İslam grubunun lideri Muhammed Alluş, Doğu guta'nın düşmesiyle beraber istifa etti.
Özellikle İdlib bölgesindeki yer alan Muhalif gruplara karşı sürekli ithamlarda bulunan, Doğu guta'da devasa bir ordu cephaneliğine sahip Ceyşul İslam, Doğu guta'yı geçtiğimiz ay Esed Rejimine teslim etmiş ve bölgede neredeyse bir ülke büyüklüğündeki sistemleri, tankları'da beraberinde sağlam bir şekilde geriye bırakmıştı.
Muhammed Alluş, İslam Ordusu'nun kurucuları arasında yer alıyordu. Alluş, Doğu guta'nın düşmesinin akabinde istifasına gerekçe olarak "yeni insanlara yer açmayı" gösterdi.
FARS'ın haberine göre Alluş, Ceyşul İslam grubundan 47 milyon dolar aldığı ve bu paralarla "Türkiye'de ve Suudi Arabistan'da iş yapmak" gayesinde olduğu iddia edildi.
İlgili haber;
SURİYE'DE TEMİZ İLE MURDAR BİRBİRİNDEN AYRILDI Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Facebook ve Twitter Hizbullah’ı kapattı

Facebook ve Twitter, Lübnan Hizbullahı'na yakın hesapları kapattı. Al Masdar'ın haberine göre, Lübnan Hizbullahı, Twitter …

İranlı Tuğgeneral Suriye’de öldürüldü

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na mensup Tuğgeneral Şahroh Dayipur, Suriye'nin Deyrezor iline bağlı Bukemal ilçesinde katıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir