Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Ankara’daki darbe girişimi davalarına devam edilecek

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ve Kara Harp Okulu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davalar ile sözde sıkıyönetim listesinde ‘Rize sıkıyönetim komutanı’ olarak ismi geçen eski albay Feyzullah Günal’ın yargılandığı davaya yarın devam edilecek

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki girişimine ilişkin Ankara’daki davaların görülmesine devam ediliyor.

Bu kapsamda Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonlarında bu hafta Akıncı Üssü, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ve Kara Harp Okulu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davalar görülecek.

Darbecilerin sözde atama listesinde ismi “ sıkıyönetim komutanı” olarak geçen eski albay Feyzullah Günal’ın yargılandığı davaya Adliyesinde devam edilecek.

Darbe girişimi sırasında cuntanın kontrol merkezi Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin davada tanık beyanları alınacak.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada tanık beyanlarının tamamlanması halinde savcının esas hakkındaki mütalaasını sunması bekleniyor.

Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesinde 307 kişinin yargılandığı davada da sanıklar, savcının esas hakkındaki mütalaasına karşı son savunmalarını yapacak.

Davanın 31 Temmuz’da görülen duruşmasında esasa ilişkin mütalaasını sunan savcı, dönemin okul dekanı eski tuğgeneral Kerim Acar’ın da aralarında bulunduğu 59 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.

Aralarında sözde “yurtta sulh konseyi” üyelerinin de bulunduğu 224 kişinin yargılandığı Genelkurmay çatı davası da bu hafta devam edilecek dosyalar arasında yer alıyor.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral ’ın yaveri eski yarbay Levent Türkkan’ın da aralarında bulunduğu sanıkların esasa ilişkin savunmaları alınacak.

Darbe girişimi sırasında ortaya çıkan sözde “sıkıyönetim atama listesinde” “Rize sıkıyönetim komutanı” olarak ismi geçen sanık eski albay Günal’ın yargılanmasına Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

Gereksizse Sil

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Kayseri ve Aksaray’dan Esintiler..

SELAHADDİN E. ÇAKIRGİLE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Hafta sonunda, Aksaray IHH’nın davetlisi olarak uçakla Kayseri’ye, …

Suudi Arabistan’a Kaşıkçı tepkisi: Ülkeler Riyad’taki konferanstan çekiliyor

Çok sayıda hükümet ve iş dünyası temsilcinin, Cemal Kaşıkçı olayından dolayı önümüzdeki hafta Riyad'da düzenlenecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.