Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Amerikalı ‘Gazeteci’: “Özgürlüğüm İçin Ödenen Fidye, Nusret Cephesini Finanse Etmek İçindi”

Nusret Cephesi üyeleri tarafından 2012 yılında kaçırılan Amerikalı Gazeteci, ’ın fidye parası ödemekteki asıl kastının ‘terörü finanse etmek’ olduğunu iddia etti.

Theo Padnos, freelance gazetecilik iddiasıyla ’ye girdikten sonra cihat yanlıları tarafından rehin alındı. Nusret Cephesi üyeleri, Padnos’u casusluk yaptığı gerekçesiyle almıştı.

Katar Hükumeti, Theo Padnos’u Nusret Cephesinden kurtarmak için fidye ödemiş ve Amerikalı ‘Gazeteci’yi özgürlüğüne kavuşturmuştu.

Theo Padnos’la önümüzdeki Cuma yayınlanmak üzere yapılan bir röportajda Amerikalı ‘Gazeteci’ kendisini kurtarmak için fidye veren Katar’ı terörü finanse etmekle suçladı.

Padnos, ve Deyr Ez Zur’da rehine tutulduğu süre zarfında cihat yanlılarından işkence gördüğünü ve diğer mahkumların da işkence seslerini işittiğini iddia etti.

Theo Padnos: “Esaretim esnasında Nusret Cephesi ile Katarlı bir elçi arasında görüşmeler yürütüldüğünü işitmiştim.

Özgürlüğüm için ödenen esir kurtarma fidyesi, aslında Katar’ın Nusret Cephesi’ni finanse etmek için kullandığı bir yöntemdi.”

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Suriye’den Rusya’ya İki Helikopter Ekibi Döndü

Rus Savunma Bakanlığından Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, bir nakliye uçağı, iki Kamov Ka-50 helikopterinin …

İran Devrim Muhafızları Komutanı Suriye’de Öldürüldü

İran Devrim Muhafızları Komutanlığı Cumartesi günü, askeri komutanlarından birinin Suriye’de öldürüldüğünü duyurdu. Fars Haber Ajansı’na …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir