Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

“Almanya’da Bir Yılda Bin 75 İslam Karşıtı Suç İşlendi”

’da geçen yıl camilere domuz kanı akıtma, tehdit mektupları gönderme, başörtülü kadınlara saldırma, evlere veya camilere Nazi sembolleri çizme ve internette nefret içerikli paylaşımlar yapma gibi bin 75 İslam karşıtı suç işlendiği bildirildi.

AA’da yer alan habere göre, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Federal Basın Merkezi’nde düzenlenen “2017 Suç İstatistik Raporu” tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, geçen yıl bin 75 İslam karşıtı suç işlendiğini belirtti.

Söz konusu suçların camilere domuz kanı akıtma, tehdit mektupları gönderme, başörtülü kadınlara saldırma, evlere veya camilere Nazi sembolleri çizme ve internette nefret içerikli paylaşımlar yapma gibi eylemlerden oluştuğu kaydedildi.

Almanya’da İslam karşıtı suç eylemlerinin ilk kez geçen yıl kayıt altına alınması nedeniyle bir önceki yıla ilişkin herhangi bir kıyaslama yapılamıyor.

Bu arada, Almanya’da 2016’ya oranla geçen yıl suç sayılarında yüzde 9,6 azalma oldu. Buna göre, geçen yıl Almanya’da işlenen toplam suç sayısı 5,76 milyon olarak kayıtlara geçti. 2016’da söz konusu sayı 6,37 milyon olarak belirlenmişti.

İçişleri Bakanı Seehofer, geçen yılki suç işleme sayılarının son 30 yılın en düşük sayıları olduğuna dikkat çekerek, “Almanya daha güvenli hâle geldi. Ancak hiçbir zaman kimse yüzde 100 güvenliği garanti edemez.” ifadesini kullandı.

Almanya’da geçen yıl 2 bin 379 cinayet işlendiği, 11 bin 282 tecavüz ve cinsel taciz vakasının yaşandığı kaydedildi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD’den ‘Kuzey Kore’ açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kuzey ve Güney Kore liderlerinin yaptığı görüşmeyle ilgili olarak, "Alınan kararlar …

Kolombiya’da kokain üretimi rekor kırdı

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC), 2017 yılında Kolombiya'nın kokain üretiminin rekor kırdığını açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.