Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Mckinsey Açıklaması

​​​​​​​ Sözcüsü Çelik, 'ın danışmanlık konusunda yerli firmalarla çalışılması talimatını verdiğini hatırlattı, şirkete ödenen bir rakam olmadığını söyledi.

Çelik, Cumhurbaşkanı 'ın danışmanlık konusunda yerli firmalarla çalışılması talimatını verdiğini hatırlattı. "Şu ana kadar bakanlıkların söz konusu şirkete ödediği bir rakam yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, danışmanlık şirketi McKinsey konusundaki açıklamasının hatırlatılması ve bu hizmetin bir kereye mi mahsus olduğunun sorulması üzerine Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlık konusunda yerli firmalarla çalışılması talimatını verdiğini hatırlattı. "Şu ana kadar bakanlıkların söz konusu şirkete ödediği bir rakam yok" dedi.

Çelik, şunları söyledi:

"Bu konuda, ilgili kurumlarımızın, daha çok yerli kurumlarımızdan bu danışmanlık hizmetlerini alması gerektiği çerçevesindeki prensip kararını açıkladı. Çünkü burada farklı hassasiyetler, bu görüşler geliştirilirken, bu danışmanlıklar alınırken, bu istişareler gerçekleştirilirken çeşitli spekülasyonlar oluyor. Dolayısıyla kendisi, Bakanlar Kurulundaki arkadaşlarımıza tebliğ ettiğini söyledi. Bu kurumla olan danışmanlık hizmetinin sona erdirilmesi konusunda kendisinin genel hassasiyeti de bunlar. 'de yapılabiliyorsa, özellikle bu konularda , siyaset, metot geliştirme konusunda kendi firmalarımızla bunun yapılmasının daha doğru olacağı yönündedir. Açık ve nettir. Spekülasyona açık bir nokta değil o danışmanlığın sona erdirilmesi, bundan sonra da kurumların bu hassasiyeti gözeterek ilerlemesi konusunda talimatları olmuştur."

Alıntı: Haksöz. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Kayseri ve Aksaray’dan Esintiler..

SELAHADDİN E. ÇAKIRGİLE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Hafta sonunda, Aksaray IHH’nın davetlisi olarak uçakla Kayseri’ye, …

Suudi Arabistan’a Kaşıkçı tepkisi: Ülkeler Riyad’taki konferanstan çekiliyor

Çok sayıda hükümet ve iş dünyası temsilcinin, Cemal Kaşıkçı olayından dolayı önümüzdeki hafta Riyad'da düzenlenecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.