Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Ahmedinejad’dan Trump’a çağrı

Eski İran Cumhurbaşkanı , Başkanı 'a, 'de ikamet eden 'Yeşil Kart' sahibi İran hükümet yetkililerinin yakınlarının isimlerini çağrısı yaptı.

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD Başkanı Trump'a, ABD'de ikamet eden "Yeşil Kart" (Green Card) sahibi İran hükümet yetkilileri üzerinden yüklendi. Trump'a, Yeşil Kart sahibi kişilerin isimleri ve banka hesaplarını açıklama çağrısı yaptı.

Ahmedinejad, hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Trump, İran hükümet yetkililerinin yakınlarından Yeşil Kart sahibi olanların isimleri ve ABD'deki banka hesaplarının listesini yayınlayın" ifadelerini kullandı.

Ahmedinajad daha önce de Ayetullah Sadık Laricani'nin başkanlığını yaptığı Yargı Erki yetkililerini yolsuzlukla suçlamış, bunun üzerine İran medyasında hükümet yetkililerine yakın bazı kişilerin ülke dışına döviz kaçırdığına yönelik iddialar gündeme gelmişti.

Son yıllarda İran hükümetini hedef alan açıklamalar yapmaktan geri durmayan Ahmedinejad'ın iki yardımcısı Hamid Bakayi ile İsfendiyar Rahim Meşai suçlamasıyla halen tutuklu.

2 gün önce Ahmedinejad ve kendisine yakın isimler İçişleri Bakanlığı'na başvurarak, ülkedeki durumu etmek için izni istemişti. Ahmedinejad'ın izin talebine henüz yanıt verilmedi.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İtalya 106 kişiyi ‘radikal İslamcı’ oldukları gerekçesiyle sınır dışı etti

İtalya 2018 başından itibaren 106 kişiyi 'radikal İslamcı' oldukları suçlamasıyla sınır dışı etti. İtalya, 2018 …

Çin’de yolsuzluk operasyonu büyüyor: Eski maliye bakanı tutuklandı

Çin'de bir dönem maliye bakanı olarak görev yapan Zhang Shaochun'un yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandığı duyuruldu. Başsavcılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.