Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Afrinli Ahmet Bilal, Eşi ve Bebeği İçin Protez Bekliyor

’nin Doğu bölgesinde rejiminin düzenlediği saldırıda kızı yaşamını yitiren, bebeği ve eşinin de birer ayakları kesilen Afrinli Ahmet Bilal, saldırıda yaralanan çocuklarının tedavisi için yardım bekliyor.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 16:53A+A-

Suriye’de Beşşar ve destekçilerinin bölgesine düzenlediği saldırıda kızı hayatını kaybeden ve ailesinin diğer fertleri yaralanan Afrinli baba Ahmet Bilal, çocuklarının tedavisi için uzanacak yardım elini bekliyor.

Afrinli 30 yaşındaki Bilal, 2000’de çalışmak için gittiği Şam’da evlendikten sonra, Doğu Guta’da Esed rejimi ve destekçilerinin 5 yıl süren kuşatması yüzünden bölgede mahsur kaldı.

Bilal, Doğu Guta’da zorunlu tahliyeler öncesi 6 Mart’ta ailesinin saldırısına maruz kalmasıyla hayatının en büyük acısını yaşadı.

Saldırıda 3 yaşındaki kızını kaybeden acılı babanın eşi ve 8 aylık bebeği birer ayaklarını kaybederken, 4-7 yaş arasındaki 3 çocuğu ise ağır yaralandı.

5 çocuk babası Bilal, yaşamını yitiren kızı Şeyma’yı Doğu Guta’da toprağa verdikten sonra, 22 Mart’ta başlayan tahliyeler kapsamında 18 yıl önce terk ettiği baba ocağı ’e yeniden döndü.

Afrin’de sürekli kalacak bir evi olamayan baba, çocuklarının tedavi edilmesi için uzanacak yardım elini bekliyor.

“Eşimin ve Bebeğimin Birer Ayakları Koptu”

Afirn’deki AA muhabirine konuşan Bilal, Doğu Guta’da sırasında aç ve susuz günler geçirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Doğu Guta’dayken göçler başlamadan bir gün önce 5 çocuğuma ve eşime yiyecek bir şey bulmak için dışarı çıkmıştım, geri döndüğümde evime roket düşmüştü. Eşim ve çocuklarım hastaneye kaldırılmıştı. sonucu eşim ve bir çocuğumun birer ayağı koptu. Hayatını kaybeden 3 yaşındaki kızımın ise kafası kopmuştu, 5 yaşındaki oğlumun kafası delindi. 4 yaşındaki oğlumun sırt bölümü açıldı, 7 yaşındaki kızımın ise kafasına bir şarapnel parçası isabet etti.”

Bilal, çocuklarının acil tedaviye ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Tedavileri burada mümkün değil. Eşim ve çocuğum için protez ayak gerekli. Yardıma ihtiyacımız var. İlçede kalacak bir evim yok, burada başkalarının yanında kalıyorum.” şeklinde konuştu.

“Üzerimize Roket Düştü”

Doğu Guta’dan geldiklerini hatırlatan 7 yaşındaki Rukeyye de “Üzerimize roket düştü. Kardeşlerimin hepsi yaralı. Annemin ayağı kesik yürüyemiyor. Küçük kız kardeşim Şeyma’nın kafası koptu.” diye konuştu.

Şam’ın doğusundaki Doğu Guta bölgesinde 22 Mart’tan itibaren başlayan tahliyelerde 65 binden fazla kişi ülkenin kuzeyindeki bölgelere göç ettirilmişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 18 Mart’ta Afrin’in merkezini ’nın Suriye’deki uzantısı PYD/’den ele geçirmişti.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.