Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Abdülkadir: Amerikan Büyükelçiliği’nin taşınmasının kötü sonuçları olacak

Kudüs’ün Müslümanlar için kutsal bir kent olduğunu hatırlatan ​Abdülkadir: Amerikan Büyükelçiliği’nin taşınmasının kötü sonuçları olacak.

İşleri Eski Bakanı Hatim Abdulkadir, Amerikan Büyükelçiliği’nin kentine taşınmasının kentte yaşayan Filistinlilerin daha çok endişe yaşamasına yol açacağını ifade etti.

Amerikan Büyükelçiliği’nin Kudüs’e nakledilmesinin ateşe benzin dökmek olduğunu belirten Abdülkadir, Kudüs’te durumun halihazırda gergin olduğunu hatırlattı.

Enformasyon Merkezi muhabirine konuşan Abdülkadir, ’nın Kudüs’e taşıyacağı elçiliğini En-Nekbe’nin yıldönümünde açacak olmasının sadece Filistinlilere değil tüm Araplara ve Müslümanlara hakaret olduğunu söyledi.

Abdülkadir, “Kudüs, Filistin devletinin başkenti olmakla birlikte Araplar ve için kutsal bir kenttir” dedi.

Amerikan Büyükelçiliği’nin Kudüs’e naklinin Araplara ve Müslümanlara atılmış bir tokat olduğunu kaydeden Abdülkadir, bu adımın siyaset ve güvenlikle ilgili sonuçları olacağını söyledi.

Abdülkadir, Amerika’nın siyasi olarak arabuluculuk rolünden tamamen vazgeçtiğini ve işgal rejimiyle yapılacak herhangi bir müzakerede rol oynayamayacağını ifade etti.

Kudüslü eski bakan, Amerikan Büyükelçiliği’nin Kudüs’te gayri meşru Yahudi yerleşkesi hükmünde olacağını bildirdi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.