Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ABD’nin Yeni Dışişleri Bakanı, Brüksel’de

’nin yeni dış işleri bakanı Mike Pompeo, yeni görevi için yemin ettikten bir gün sonra askeri ittifakını güçlendirmek için görüşmeler yapmak üzere Brüksel’e gitti.

Avrupa’daki kilit liderlerle görüşmek üzere Brüksel’e giden Dışişleri Bakanı Pompeo’nun gündeminde ’nın artan tehdit potansiyeli var.

Eski bir Cumhuriyetçi kongre üyesi ve yetkilisi olan Pompeo, ABD Başkanı Donald ’a şahin dünya bakışı açısından verdiği destekle biliniyor.

Temmuz ayında liderler bazında düzenlenecek zirve öncesi gerçekleştirilen ziyarette Rusya’nın , ve ’deki saldırganlığı ve Avrupa’nın güneyindeki güvenlik koşullarının artırılması konuları ele alınacak.

Trump, Pompeo’yu iki hafta önce de Lideri Kim Jong Un ile görüşmek için göndermişti. Görüşme, Trump’ın Kim ile görüşmesine ön hazırlık olarak değerlendirilmişti.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Mike Pompeo, Brüksel’in ardından hafta sonu boyunca , Ürdün ve İsrail’i de ziyaret edecek.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

‘Erdoğan’a Papazın Tahliyesi İçin Yardımlarından Dolayı Teşekkür Ederim’

ABD Başkanı Donald Trump Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan’a, iki yıl …

Filistinlilere 62,5 Milyon Dolar Yardım

Kanada, Gazze, Batı Şeria, Lübnan ve Ürdün’deki Filistinlilere 62,5 milyon dolarlık yardım yapacak. Kanada Uluslararası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.