Salı, 22 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

ABD’nin Yeni Dışişleri Bakanı, Brüksel’de

’nin yeni dış işleri bakanı Mike Pompeo, yeni görevi için yemin ettikten bir gün sonra askeri ittifakını güçlendirmek için görüşmeler yapmak üzere Brüksel’e gitti.

Avrupa’daki kilit liderlerle görüşmek üzere Brüksel’e giden Dışişleri Bakanı Pompeo’nun gündeminde Rusya’nın artan tehdit potansiyeli var.

Eski bir Cumhuriyetçi kongre üyesi ve Ordu yetkilisi olan Pompeo, ABD Başkanı Donald ’a şahin dünya bakışı açısından verdiği destekle biliniyor.

Temmuz ayında liderler bazında düzenlenecek zirve öncesi gerçekleştirilen ziyarette Rusya’nın , Gürcistan ve ’deki saldırganlığı ve Avrupa’nın güneyindeki güvenlik koşullarının artırılması konuları ele alınacak.

Trump, Pompeo’yu iki hafta önce de Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un ile görüşmek için göndermişti. Görüşme, Trump’ın Kim ile görüşmesine ön hazırlık olarak değerlendirilmişti.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Mike Pompeo, Brüksel’in ardından hafta sonu boyunca , Ürdün ve İsrail’i de ziyaret edecek.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Şili’nin Piskoposları, Cinsel Taciz’e Karşı İstifa Çağrısı

Sızan bir belgede Papa, Şili kilisesi hiyerarşisini, cinsel taciz vakalarında “ciddi kusurlar” bulundurmakla suçladı. Bütün …

Brezilya’da IŞİD’e Bağlı Hücre Oluşturmak İsteyen 11 Kişi Yargılandı

Brezilyalı Savcılar, Brezilya’da IŞİD’e bağlı bir hücre oluşturmak istediği iddia edilen 11 kişiyi yargıladı. Şüphelilerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir