Pazar, 21 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ABD Yönetimini Biyolojik Silahla Hedef Alan Şüpheli Yakalandı

Donanmasında görev yapmış 39 yaşındaki William Clyde Allen, Başkan ’a ve diğer üst düzey yetkililere içinde ricin toxin bulunduğundan şüphelenilen mektuplar gönderdiğini kabul etti.

Cumhuriyet Savcılığı Sözcüsü Melodie Rydalch, William Clyde Allen’ın Çarşamba günü Utah, Logan’daki evinde gözaltına alındığını ve bugün hakim karşısına çıkarılacağını söyledi.

Utah Eyalet Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada William Clyde Allen’ın Başkan Donald Trump’ın yanı sıra Başkanı Christopher Wray, Savunma Bakanı James Mattis ve Donanma Harekat Komutanı Amiral John Richardson’a da ricin toxin üretiminde kullanılan keneotu gönderdiği belirtildi.

Açıklamaya göre William Clyde Allen, zarfları 24 Eylül’de postaya verdi.

Yüksek miktarda öldürücü toksik madde içeren ricinin 20 bin kişinin her gün çalıştığı Pentagon’a ulaşması halinde birçok ölüme sebep olabileceği değerlendirildi.

Ricinin ilk etkileri gıda zehirlenmesi şeklinde ortaya çıkıyor, mide bulantısı ve kusma ile başlayan etkiler karın ve bağırsakta iç kanama olarak devam ediyor. Son aşamada ise böbrek ve ciğer yetmezliğine sebep olarak dolaşım sistemini çökertiyor ve ölüme sebep veriyor.

Toz olarak solunum yolu ile veya yutulması halinde çok az miktarı bir yetişkin için ölümcül olabilen madde için FBI ve Pentagon koruma bürosu araştırma başlatmıştı.

___________

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İran Devrim Muhafızlarına, Milyarlarca Dolarlık Destek Olan Şirketlere Yaptırım

ABD Hazinesi, firmalar arasında İranlı bir traktör ve çelik imalat şirketi de dahil Salı günü …

ABD, Hizbullahı Suç Örgütleri Grubuna Aldı

ABD Başsavcısı Jeff Sessions yaptığı açıklamada, uluslararası suç örgütleri olarak beş grup belirlendiğini açıkladı. Pazartesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.