Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ABD yaptırımına karşı Ruhani’den Erdoğan’a destek mesajı

İran haber ajansı IRNA, İran Cumhurbaşkanı Hasan 'nin Temsilcisi Mahmud Vaizi'nin 'da yaptığı temaslarla ilgili bilgi verdi.

'nin ve İran'ın ardından 'ye de yaptırım uygulamaya başlamasıyla lira rekor düzeyde değer kaybederken Ankara'ya dayanışma mesajı verdi.

İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Müdürü Mahmud Vaizi, dünkü Ankara temaslarında ABD Başkanı 'ın İran'la nükleer anlaşmadan çekilmesinin ardından çok ağır yaptırımları yürürlüğe koyması meselesini ele aldı.

Ruhani'nin yazılı mesajını iletti

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin yazılı mesajını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'a ileten Vaizi, Tahran’ın Amerikan yönerimini yaptıklarına pişman edene kadar direnme azmini aktardı.

Erdoğan: İşbirliğine devam

Erdoğan da Ruhani’nin mesajını almaktan memnuniyetini dile getirerek İran ile işbirliğini devam ettirme iradesini teyit etti.

İkili ilişkilerin gelişmesi ve muhtemel engellerin giderilmesine vurgu yapan Erdoğan, yakın gelecekte Ruhani ile görüşme temennisinde bulundu.

Vaizi: Dünyada kabul görmedi

Vaizi'nin IRNA’ya yaptığı açıklamada ''’nın hem İran aleyhindeki ambargosu hem de iki Türk bakanı aleyhindeki ambargosu dünya tarafından kabul görmemiştir'' dedi.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Lavrov: Suriye konusunda herkesle iletişim kurmaya hazırız

Moskova/Şarku’l Avsat Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın uluslararası meşruiyet temellerine dayanma şartıyla, “Astana süreci” …

Karlov suikastçısının FETÖ içindeki ‘abi’si, savunma yapmadı

Rusya’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’deki ‘abi’si olduğu gerekçesiyle tutuklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.