Salı, 22 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

ABD Vatandaşı Yemen’li ‘Müslüman Yasağı’ Nedeniyle Mahsur Kaldı

vatandaşı olan El-Omari, 11 yaşındaki kızı Shaima yüksek derece zihinsel ve fiziksel engelli, eşi Asma ve iki kız çocuğu Salma ve 8 yaşındaki Lamiya için vize almaya çalışıyor.

“Ben elimden geleni yaptım; varlığımın hepsini sattım ve bildiğim her kapıyı çaldım” diyen Omari, Shaima’yı kucağında tutarak ağzını hafifçe gösterdi.

“Yasak bizi umutsuz bıraktı” dedi.

“Bu savaşın ortasında tamamen çaresiziz” diye ekledi.

ABD’ye seyahat etmek için vizelerin reddedilmesinin ardından, Donald tarafından uygulanan “Müslüman yasağı” olarak adlandırılan tartışmalı seyahat kısıtlamaları nedeniyle, El-Omari’nin ailesi, aylarca Cibuti’de mahsur kaldı.

Eylül ayında açıklanan yasağın üçüncü versiyonuna, mahkemelere itiraz edildiği halde 8 Aralık’ta tam olarak yürürlüğe girmesine izin verildi.

, , , gibi halkının çoğunluğu Müslüman olan ülkelerin vatandaşları ile İran, Venezüella ve ’den bazı bireylerin seyahatleri kısıtlanıyor.

Trump yönetimi, kısıtlamaların ABD güvenliğine yönelik bir tehdit oluşturduğunu iddia ediyor. Ancak insan hakları grupları ve diğer kuruluşlar, orantısız olarak Müslümanları hedef aldıklarını belirtiyor.

Bu hafta, Yüksek Mahkeme, Haziran ayında beklenen bir kararla, yasağa itirazda son argümanları dinleyecek.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Selefi Liderden Şampiyonlar Ligi Finali İçin Fetva

Selefi Davet Grubunun başkan yardımcısı Yasir Burhami, Ramazan ayına denk gelen 26 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi …

Suriye’yi Terk Edin Çağrısına İran’dan Cevap

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bahram Ghassemi, Vladimir Putin’in bütün yabancı milletlerin Suriye’den çekilmesine ilişkin açıklamasına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir