Pazar, 23 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

ABD Suriye’ye Mali Desteği Dondurdu

, 'ye "istikrarın sağlanması için" vermeyi vadettiği 230 milyon dolarlık fonu vermekten vazgeçti. Fonun başka bölgelerde kullanılacağı bildirildi.

18 Ağustos 2018 Cumartesi 11:10A+A-

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yaptığı yazılı açıklamada Suriye'deki fonların kullanımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KAYNAK BAŞKA YERLERE HARCANACAK

Nauert, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından Beyaz Saray ile koordinasyon halinde alınan son karar gereği, Suriye'de ’den kurtarılan bölgelerde yeniden istikrarın sağlanması için daha önce verilmesi vadedilen 230 milyon dolarlık fonun başka bölgelere aktarılacağını açıkladı. Sözcü Nauert, "Bu kaynak, ABD'nin diğer dış politika önceliklerine harcanacaktır." ifadesini kullanırken, kararın Beyaz Saray, Pentagon ve Dışişleri Bakanlığı arasında ortak bir şekilde alındığına işaret etti.

SUUDİ ARABİSTAN VE 'YE DİKKAT ÇEKTİ

Nauert, IŞİD karşıtı ortaklarından nisan ayından bu yana yaklaşık 300 milyon dolarlık yeni katkı sağlandığını, bu noktada 'ın 100 milyon, Birleşik Arap Emirlikleri'nin de (BAE) 50 milyon dolarlık katkısının önemli olduğunu söyledi. Sözcü, bununla birlikte ABD'nin Suriye'deki önceliklerinin değişmediğini, IŞİD tamamen ortadan kaldırılması amacına bağlı olduklarını kaydetti.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

110 Subaya FETÖ’den Gözaltı

Hava Kuvvetlerindeki FETÖ yapılanması soruşturmasında, aralarında 3 albay, 2 yarbayın olduğu tamamı aktif görevde olan …

İşgalci İsrail Filistin Yönetiminin Paralarının Bir Kısmına El Koyacak

İşgalci İsrail’in Maliye Bakanı Kahlon'un, ülkesinin Filistin yönetimi adına topladığı verginin bir kısmına el koyma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.