Pazartesi, 15 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ABD Merkezli Protesto Çağrıları Tanzanya Halkında Karşılık Bulmadı

merkezli bir ‘aktivistin’ Cumhurbaşkanı John Magufuli’ye karşı ülke çapında çağrısı, Tanzanya halkında karşılık bulmadı.

Tanzanya’nın başkenti Darus Selam’da Perşembe günü protesto gösterileri için dokuz kişi yürüyüş yaptı ve emniyet güçleri tarafından derhal tutuklandı.

Tanzanya asıllı aktivist Mange Kimambi, Tanzanya ile Hint Okyanusundaki Zenzibar’ın birliğinin yıl dönümü olan Perşembe günü protesto düzenlemek istedi.

ABD merkezli aktivist, Cumhurbaşkanı Magufuli’ye karşı gösterileri üzerinden organize etmeye çalıştı.

Devlet Televizyonundan canlı yayınlanan Birlik Günü konuşmasında Magufuli ‘Tanzanyalılar olarak barışımızı korumalıyız. Düşmanlarımızın bizi kullanmasına izin vermemeliyiz’ dedi.

Cumhurbaşkanı John Magufuli şöyle devam etti: “Ne pahasına olursa olsun birliğimizi koruyacağım. İstikrarımızı bozmak isteyen –içerde veya dışarda olsun- kimseye merhamet göstermeyeceğim.”

Uluslararası güvenlik politikaları araştırmacıları için haber-analizler sunan Asya’nın Sesi Haber Merkezi, Tanzanya, Madagaskar, Nikaragua ve ’da eş zamanlı başlayan devlet başkanlarına yönelik protestoların rastlantısal olmayabileceğine dikkat çekiyor.

Reuters, bazı iş yerlerinin kapalı olduğu ülkede protesto gösterilerinin son bulduğu ve sükûnetin hakim olduğunu yazdı.

Tanzanya’nın bir çok ana caddesinde son üç gündür silahlı emniyet güçleri devriye geziyor.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD, El Şebab Hareketine Yönelik Saldırılarını Sürdürüyor

Amerika Birleşik Devletleri ABD Hava Kuvvetleri, El Kaide’ye yönelik saldırılarını sürdürüyor. ABD Afrika Komutanlığı AFRICOM …

Mali’deki El Kaide: Savaş Devam Ediyor

Cemaatu Nusreti İslam Vel Muslimin grubu Mali’de düzenlediği cihat operasyonlarını gösteren ‘Savaş Devam Ediyor’ başlıklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.