Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

ABD: IŞİD’lilere Patlayıcı Ve Zehir Yapımını Öğreten İsrail Uyruklu Kadın Tutuklandı

’li yetkililer, ’lileri patlayıcı ve zehir üretiminde eğiten ve Wisconsin’de yaşayan İsrail uyruklu bir kadının tutuklandığını duyurdu.

İsrail uyruklu kadının potansiyel eylem şüphelisi IŞİD’lilere risinden zehir yapma ve yapımını anlatan kitaplar öğrettiği açıklandı.

Adalet Bakanlığı Vehibe İssa Dais adındaki kadını IŞİD’e maddi destek sağladığı gerekçesiyle yargıladı.

Wisconsin’de yaşayan Vehibe İssa Dais, 45 yaşında ve eşinden ayrılmış.

Vehibe İssa Dais, son altı ay içinde ‘aşırı bir grubu desteklemek’ suçundan tutuklanan ilk kişi oldu.

1992’den bu yana legal oturum iznine sahip Vehibe İssa Dais, başkalarından çalınan hesaplar da dahil çok sayıda hesabı kullanıyordu.

Savcılık tarafından yöneltilen suçlamaya göre Vehibe İssa Dais, kullandığı sosyal medya hesaplarıyla IŞİD’e yönlendiriyor ve yeni üyeler temin ediyordu.

İddianamede şu ifadeler yer aldı: “Kendisi, IŞİD destekçilerine saldırılarda yardımda bulunmak için bomba, biyolojik ve intihar yelekleri yapımını gösteren kitaplar bulunduruyordu.”

Savcılık, Vehibe İssa Dais’in bir kişiyi risin zehri üreterek hükumetin su rezervlerine dökmeye yönlendirdiğini kaydetti.

Vehibe İssa Dais ayrıca sokak festivallerini ve diğer yaz etkinliklerini hedef alan saldırılar için teşvik etmekle suçlandı.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Nikaragua’da Anlaşmaya Rağmen Çatışmalar Devam Ediyor

Nikaragua’da hükümet ve muhalif gruplar arasında şiddet olaylarını sona erdirme konusunda anlaşma sağlanmasına rağmen sular …

ABD İsrail İçin BM İnsan Hakları Konseyi’nden Çıkıyor

Birleşmiş Milletler çevrelerinden edinilen bilgilere göre ABD, BM İnsan Hakları Konseyi’nden çıkacağını açıklayacak. ABD Dışişleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir