Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ABD Bile koruyamadı! Farah merkezi Taliban kontrolüne geçiyor


'nin karadan ve havadan destek verdiği Afgan ordusu kontrolü Farah'ta kaybetti. Kent merkezi kontrolüne geçmeye başladı.

Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, polis üniformalı Taliban üyeleri, dün gece saatlerinde Farah vilayet merkezine 2. kez ağır silahlarla başlattığını belirtti.

Taliban birliklerinin, özellikle Farah Emniyet Müdürlüğü ve merkez hapishanesi binalarını hedef aldığı, bölgeden şiddetli seslerinin duyulduğu ifade edildi.

Güvenlik güçleri ile Taliban arasında çıkan çatışmanın devam ettiği öğrenildi.

İL MERKEZİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Öte yandan Eğitim Bakanlığı, Farah vilayetindeki çatışmalar nedeniyle il merkezindeki okullarda eğitime ara verildiğini açıkladı.

Taliban üyelerinin12 Mayıs'ta Farah vilayetinin merkezine dört koldan düzenlediği saldırıda 30 kişi hayatını kaybetmişti. İlçenin bir kısmı Taliban kontrolüne düşmüştü.
ABD AFGAN ORDUSUNA HAVADAN VE KARADAN DESTEK VERİYOR
Abd'nin strajedik konumda olan Farah ilçe merkezinin düşmemesi için Afgan ordusuna havadan ve karadan destek verdiği bildiriliyor. Taliban yaptığı açıklamada öldürülen kişiler arasında ABD'li askerlerinde bulunduğunu aktardı.
AFGAN ASKERLER SİLAHLARINI BIRAKIP TALİBAN'A TESLİM OLDU

Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

BM: Konsolosluk Çalışanlarının Dokunulmazlığı Kaldırılsın

Birleşmiş Milletler, Kaşıkçı olayının aydınlatılması için Suudi Arabistan Başkonsolosu ve konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. …

İstanbul’da Taksi Şoförlerinin Uyması Gereken Kurallar Açıklandı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, taksi şoförlerinin nasıl davranmaları gerektiği ve aksi tavır sergileyenlere uygulanacak cezaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.