Salı, 14 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

ABD: Afganistan stratejisini değiştirmeye gerek yok

'nin komutanı Joseph Vottel, ABD'nin stratejisini değiştirmeye gerek olmadığını öne sürdü.

ABD'nin 'daki askeri faaliyetlerinden sorumlu komutanlık olan CENTCOM'un komutanı Joseph Votel Afganistan hakkında açıklamalarda bulundu. Votel, Afganistan'da 17 yıldır süren savaşı sona erdirmek için ABD'nin Afganistan stratejisinde bir değişiklik beklemediğini ifade etti.

Votel, gazetecilere yaptığı açıklamada 'ı barış masasına getirmek için ABD'nin askeri, sosyal ve siyasi baskıyı sürdüreceğini dile getirdi.

CENTCOM komutanı, Afganistan'daki ABD güçlerinin yeni komutanı olacak olan Scott Miller'ın "savaşa dair kendi değerlendirmesini yapacağını" ancak "sahada olası taktiksel değişmelere rağmen bunun genel stratejide bir değişime sebep olacağını düşünmediğini" kaydetti.

Afganistan'da Taliban her geçen gün hakimiyet alanını genişletiyor ve ABD destekli hükümetine yönelik kapsamlı saldırılar gerçekleştiriyor. ABD kamuoyunun önemli bir bölümü, Afganistan'da savaşın uzadığını ve gözle görülür bir kazanım elde edilemediğini belirterek ABD'nin ülkeden çıkması gerektiğini savunuyor.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Türkiye ile Irak arasına yeni sınır kapısı

Irak-Türkiye arasında açılması planlanan Ovaköy sınır kapısını görüşmek için heyetler iki hafta içinde bir araya …

Netanyahu ile Sisi’den Gazze planı

İsrail Başbakanı Netanyahu ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi arasında başkent Kahire'deki gizli görüşmenin 22 Mayıs'ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.