Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ABD: Afganistan stratejisini değiştirmeye gerek yok

'nin komutanı Joseph Vottel, ABD'nin stratejisini değiştirmeye gerek olmadığını öne sürdü.

ABD'nin 'daki askeri faaliyetlerinden sorumlu komutanlık olan CENTCOM'un komutanı Joseph Votel Afganistan hakkında açıklamalarda bulundu. Votel, Afganistan'da 17 yıldır süren savaşı sona erdirmek için ABD'nin Afganistan stratejisinde bir değişiklik beklemediğini ifade etti.

Votel, gazetecilere yaptığı açıklamada 'ı barış masasına getirmek için ABD'nin askeri, sosyal ve siyasi baskıyı sürdüreceğini dile getirdi.

CENTCOM komutanı, Afganistan'daki ABD güçlerinin yeni komutanı olacak olan Scott Miller'ın "savaşa dair kendi değerlendirmesini yapacağını" ancak "sahada olası taktiksel değişmelere rağmen bunun genel stratejide bir değişime sebep olacağını düşünmediğini" kaydetti.

Afganistan'da Taliban her geçen gün hakimiyet alanını genişletiyor ve ABD destekli hükümetine yönelik kapsamlı saldırılar gerçekleştiriyor. ABD kamuoyunun önemli bir bölümü, Afganistan'da savaşın uzadığını ve gözle görülür bir kazanım elde edilemediğini belirterek ABD'nin ülkeden çıkması gerektiğini savunuyor.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İtalya 106 kişiyi ‘radikal İslamcı’ oldukları gerekçesiyle sınır dışı etti

İtalya 2018 başından itibaren 106 kişiyi 'radikal İslamcı' oldukları suçlamasıyla sınır dışı etti. İtalya, 2018 …

Çin’de yolsuzluk operasyonu büyüyor: Eski maliye bakanı tutuklandı

Çin'de bir dönem maliye bakanı olarak görev yapan Zhang Shaochun'un yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandığı duyuruldu. Başsavcılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.