Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Abbas’ın Gazze memurlarının maaşları tiyatrosu amacına ulaştı mı?

Filistinli iki analist yorumladı ​Abbas’ın Gazze memurlarının maaşları tiyatrosu amacına ulaştı mı?

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, acemice sahnelenen bir tiyatroyla ’deki memurların maaşlarının ödeneceğini açıkladı.

Abbas’ın bu hilesi üzerine binlerce zavallı bankaların önünde geceledi ve Ulusal Konsey’in dinazorları Yönetimi Başkanı’na peşinde olduğu sahte meşruiyeti verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan iki analist, Ulusal Konsey’in kendisinin meşruiyeti bir yana, Abbas’ın hedefinin sahte bir meşruiyet elde etmek olduğunu ve oyunun ahengini bozacak aykırı sesler istemediğini söyledi.

İbrahim El-Medhun, Abbas’ın yaptığı manevrayla kamuoyunu ve özellikle de Fetihlileri aldattığını, Abbas’ın yaptırımlarından en çok zarar görenlerin Fetihliler olduğunu ve bu nedenle Fetihlilerin Abbas’ın son politikalarından rahatsız olduğunu ifade etti.

El-Medhun, Abbas’ın açıklamalarının maaşlarda yaptığı kesintiler nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirileri hafifletmeye yönelik olduğunu belirtti.

Hassan Ed-Deceni ise Abbas’ın maaşlar konusundaki tavrının değişmesinin birçok ihtimale dayandığını ve soru işaretleri bulunduğunu söyledi.

Ed-Deceni, maaşları kesmenin Gazze Şeridi’nde halkı ’a karşı kışkırtma planının başarısız olduğuna ve Abbas’ın maaşların ödenmesi yönündeki baskılara boyun eğdiğine işaret etti.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.