Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

97 Yahudi yerleşimci ve asker Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi ​

İşgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında ​97 Yahudi yerleşimci ve asker Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (8 Mayıs Salı) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı, 97 işgalcinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve güçlerinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda yerleşimcilere eşlik ettiğini söyledi.

yerleşimcilerin yanında baskına katılanlar arasında öğrencilerin ve işgal ordusu askerlerinin de olduğu bildirildi.

Baskın sırasında Yahudi yerleşimcilerden bazılarının Er-Rahme Kapısı ve Kubbetu’s Sahra karşısında ayin yaptığı ifade edildi.

Kudüs’teki Vakıflar ve İslami İşler Dairesi, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Arafat Necib’i bu sabah erken saatlerde ailesinin evine baskın düzenledikten sonra ifade vermeye çağırdığını açıkladı.

İşgal polisinin Necib’i Salahaddin Caddesi’ndeki polis merkezine çağırdığı ve Mescid-i Aksa bekçisinin geçenlerde 6 ay uzaklaştırma cezasıyla cezalandırıldığı belirtildi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Mültecileri Reddeden AB Ülkelerine Yaptırım Uygulansın”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, mültecileri reddeden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ekonomik yaptırım uygulanması gerektiğini …

Ramallah’ta Gazze’ye Destek Yürüyüşü

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Filistin yönetiminin Gazze’ye uyguladığı yaptırımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir