Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

24 Haziran Seçimleri: Adaleti ve Maslahatı Birlikte Gözetmeliyiz!

Rıdvan Kaya, 24 Haziran seçimine dair gündemi mercek altına aldığı yazısında İslami kesimlerin yaklaşım ve tutumlarının nasıl olması gerektiğini değerlendiriyor.

Rıdvan Kaya’nın yazısı şöyle:

24 Haziran seçimleri yaklaştıkça iktidarının önceki dönemde dindar kesimler nezdinde büyüttüğü iyimserlik havası giderek zayıflarken, ’yi daha riskli, daha gerilimli bir sürecin beklediğine dair kaygılar artıyor.

Siyaset etme tarzının giderek daha kişisel ve otoriter bir renge büründüğü, yargıda keyfiliğin vicdanlarda derin yaralar açtığı, doğru ve güzel icraatlara destek olma anlayışının yerini holiganlığa, fanatizme, tazim ve yüceltme kültürüne bıraktığı can sıkıcı bir ortam mevcut.

AK Parti otoriter-devletçi anlayışı reddeden, gelenekselleşmiş, kurumsallaşmış tabuları yıkan bir eğilimden, milliyetçi-devletçi dili giderek daha fazla içselleştiren bir siyasete sürüklenmekte. Olağanüstü gelişmelerin ortaya çıkardığı ‘mecburiyet hali’ ile izah edilmeye çalışılan ile ittifak süreci kalıcı ve boğucu bir kader birliğine dönüşme yolunda. (…)

Yazının devamı >>>

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Raşid Dostum Türkiye’den ülkesine dönüyor

Türkiye'ye sığınan Raşid Dostum bir yıl aradan sonra Kabil'e dönüyor. Türkiye'ye sığınan Raşid Dostum bir …

İşgal Rejimi Zindanlarında Müebbet Hapis Mahkumu Esir Sayısı 513’e Ulaştı

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, Siyonist işgal rejimi mahkemelerinin Filistinli esirlerden bazılarına yeni müebbet hapis cezaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir