Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

150 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi 

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ​150 Yahudi yerleşimci ’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimci gruplar bu sabah (7 Mayıs Pazartesi) güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye onlarca yerleşimci Mescid-i Aksa’ya girmek için El-Mağaribe Kapısı önünde toplandı.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin Mescid-i Aksa avlusunda geniş çaplı güvenlik önlemleri aldığı ve Yahudi yerleşimcilere Es-Silsile Kapısı’ndan çıkışlarına kadar eşlik ettiği belirtildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, 100’ü Yahudi öğrenci 150 işgalcinin Mescid-i Aksa’ya girmesinin ardından işgal polisinin El-Mağaribe Kapısı’nı kapattığını söyledi.

Kaynaklar, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Mehdi El-Abbasi’yi El-Kışla Polis Merkezi’ne ifade vermeye çağırdığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’yı ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Almanya Suudi Arabistan’a silah satışını onayladı

Alman hükümeti aralarında Suudi Arabistan’ın da olduğu Ortadoğu ve Körfez ülkelerine Alman şirketlerin silah ihracatını …

ABD ‘Terörizm 2017’ raporundan YPG’yi çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan Terörizm 2017 Ülkeler Raporu'nun Türkiye bölümünde 'FETÖ'den bahsedilirken, geçen yıl raporda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.