Pazar, 24 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

​Yahudi Yerleşimciler El-Halil’de Filistinli çiftçilerin arazilerine atık su boşalttı

İşgal güçleri himayesinde terör estiren ​Yahudi Yerleşimciler El-Halil’de Filistinli çiftçilerin arazilerine atık su boşalttı.

El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde Yahudi yerleşimciler bu sabah (8 Mayıs Salı) Filistinli çiftçilerin tarım arazilerine atık su boşalttı.

Beyt Ummer beldesindeki Yerleşimiyle Mücadele Komitesi üyesi aktivist Yusuf Ebu Marya, Yahudi yerleşimcilerin Etzion Yahudi Yerleşkesi’nin atık sularını belde yakınlarında yer alan Eş-Şakhit Vadisi’ndeki arazilere boşalttığını, söz konusu arazilerde onlarca üzüm ağacının ekili olduğunu söyledi.

Ebu Marya, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yahudilerin saldırısının ekim ve üzün yaprağı toplama mevsimine denk geldiğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin aynı bölgeye birkaç hafta önce de atık su boşalttığı, aynı saldırıyı her yıl üzüm veya yaprak toplama mevsiminde ya da ekim döneminde tekrarladıkları kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Seçim Yasakları Başladı

​​​​​​​Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin propaganda dönemi saat 18.00'de sona erdi ve …

Saldırı Altındaki Dera Halkı İçin Acil Yardım Çağrısı

Suriye'de muhaliflere bağlı Dera İl Meclisi, Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları altında kalan Dera'da sivillere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir