Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

​Yahudi Yerleşimciler El-Halil’de Filistinli çiftçilerin arazilerine atık su boşalttı

İşgal güçleri himayesinde terör estiren ​Yahudi Yerleşimciler El-Halil’de Filistinli çiftçilerin arazilerine atık su boşalttı.

El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde Yahudi yerleşimciler bu sabah (8 Mayıs Salı) Filistinli çiftçilerin tarım arazilerine atık su boşalttı.

Beyt Ummer beldesindeki Yerleşimiyle Mücadele Komitesi üyesi aktivist Yusuf Ebu Marya, Yahudi yerleşimcilerin Etzion Yahudi Yerleşkesi’nin atık sularını belde yakınlarında yer alan Eş-Şakhit Vadisi’ndeki arazilere boşalttığını, söz konusu arazilerde onlarca üzüm ağacının ekili olduğunu söyledi.

Ebu Marya, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yahudilerin saldırısının ekim ve üzün yaprağı toplama mevsimine denk geldiğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin aynı bölgeye birkaç hafta önce de atık su boşalttığı, aynı saldırıyı her yıl üzüm veya yaprak toplama mevsiminde ya da ekim döneminde tekrarladıkları kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.